S-au salvat "rechinii": U Cluj 1 - 2 Farul

Data publicarii: Sambata 26 Aprilie 2008, 17:56
Data actualizarii: Sambata 26 Aprilie 2008, 17:56
FARUL RAMANE IN LIGA I

Farul lui Ion Marin s-a salvat de la retrogradare, iar "rechinii" vor avea acum sansa sa puna pe picioare o echipa mult mai puternica decat cea de anul acesta. Bucuria de la Constanta este maxima dupa ce Farul a invins pe ultima clasata, U Cluj, cu scorul de 2 - 1. Farul a fost condusa inca de la inceputul meciului, prin golul lui Goga din minutul 22. Farul a revenit insa in joc dupa cateva minute, Marius Nae egaland dupa o lovitura libera deviata de Budeanu. Golul victoriei a venit in minutul 60, prin Bacila, dupa un sut din unghi.

U Cluj: Merlier, Dancia, Astorga, Bilica, Radoi, Coman, Edvan, Bundea, Silvasan, Fl. Bad, Goga.

Farul: Curca, Farmache, Gheara, Schiopu, Florea, Bacila, Nae, Teekloh, Gerlem, Gosic, Chico.