S-au razbunat pe Steaua II: CFR Cluj 2-0 Gloria Buzau

Data publicarii: Vineri 07 Martie 2008, 20:44
Data actualizarii: Vineri 07 Martie 2008, 20:44
"STELUTA" N-A FACUT FATA IN GRUIA

Liderul din Liga lui Mitica si-a revenit dupa socul din Ghencea. CFR a uitat de infrangerea cu 1-3 in fata Stelei si s-a razbunat pe ...Steaua II - Gloria Buzau, pe care a batut-o cu 2-0.

Motivati de banii dinspre palat, baietii lui Stefan Stoica isi doreau sa dea lovitura in Gruia, insa Trica si Dubarbier le-au stricat planurile. Trica a marcat un gol de toata frumusetea in minutul 25, cu un super-sut la coltul lung, dupa o combinatie cu Fabbiani. Clujenii s-au jucat cu ocaziile si Cadu a ratat un penalty opt minute mai tarziu.

Dubarbier a facut faza serii in minutul 49: s-a jucat cu toata apararea Gloriei si a marcat golul serii cu un sut la coltul lung, iar CFR-ul viseaza deja la Liga Campionilor.

Min 25: Trica deschide scorul dupa o super-faza creata impreuna cu Fabbiani!
Min 33: Minca apara penalty-ul executat de Cadu, Semedo marcheaza, dar golul e anulat pe motiv de ofsaid.
Min 49: Dubarbier marcheaza un gol de poveste si CFR conduce cu 2-0!

CFR Cluj: Nuno Claro, Tony, Panin, Cadu, Galiassi, Trica, Culio, Dubarbier, Dani, Semedo, Fabbiani.

Gloria Buzau: Minca, Ninu, Jozic, Vlaicu, Eze, Bicfalvi, Paleacu, Nejneru, Suleap, Filip, Simion.