Rivaldinho Superliga U Cluj Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 21:33
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 21:56

Universtitatea Craiova - Universitatea Cluj, duel în etapa a 17-a din Superliga, pe stadionul „Ion Oblemenco”.

Oltenii au început în forță partida și puteau deschide scorul în minutul 28, când Mitrea a ratat o lovitură de la 11 metri.

Două minute mai târziu, oltenii au mai avut o ocazie prin Rivaldinho, însă jucătorul oltenilor a ratat incredibil din jumătate de metru, cu poarta goală.

Bancu a trimis o centrare de pe partea stângă, în fața careului, iar Rivaldinho s-a intins și a împins mingea pe poartă. Iliev a intervenit, iar mingea a sărit tot la atacantul oltenilor, care nu a reușit să trimiti mingea în poartă din jumătate de metri.

Universitatea Craiova - U Cluj

Universitatea Craiova se află pe un trend ascendent. Oltenii vin după patru victorii consecutive, iar o victorie cu U Cluj îi poate propulsa pe locul 3, ocupat în prezent de CFR Cluj.

De cealaltă parte, U Cluj are un moral ridicat. A câștigat etapa trecută contra FCSB-ului, 2-1, și l-a forțat pe Nicolae Dică (42 ani) să-și dea demisia de la clubul patronat de Gigi Becali (64 ani).