Remiza de subsol! Pandurii 2-2 U Cluj face victime, Neagoe a demisionat!

Data publicarii: Duminica 09 Decembrie 2007, 15:07
Data actualizarii: Duminica 09 Decembrie 2007, 15:07
"SEPCILE ROSII" NU SCAPA DE BLESTEMUL REMIZELOR

Pandurii Targu Jiu a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul de pe teren propriu, cu Universitatea Cluj. Antrenorul Eugen Neagoe a demisionat, iar conducerea clubului a acceptat aceasta demisie.

Golurile au fost marcate de I. Iordache '36 si Bilica '90 (autogol) pentru Pandurii, respectiv Astorga '13 si Goga '70 pentru U Cluj.
Universitatea Cluj a deschis scorul in minutul 13, prin Astorga, care marcat cu capul din interiorul careului, dupa o centrare de la Gigel Coman.
In minutul 36, Ilie Iordache a egalat pentru Pandurii cu un sut din interiorul careului. In minutul 70, Goga a majorat scorul pentru Universitatea Cluj, dupa ce a intrat in careu si a marcat printre picioarele lui Balaet.
Pandurii a reusit egalarea in minutul 90 printr-un autogol. Bilica a  incercat sa respinga mingea venita dintr-o centrare de pe stanga, insa a trimis balonul in plasa propriei porti.

Pandurii: Balaet - Popete, Vatavu, Rusu, Djakpa - Voicu (Pacurar 46), Fl. Stanga (Vintilescu 67), Vancea, I. Iordache -  Al.Piturca (Stromajer 57), Liviu Mihai. Antrenor: Eugen Neagoe.
Universitatea Cluj: C.Moldovan - Olah, Astorga, Bilica, Ungurusan - Haciatrian (A. Muresan 66), Iodi, Goga, G.Coman - N.Jovanovic, Ghindaru ( Zongo 46). Antrenor: Gheorghe Multescu.