Rednic se felicita pentru aducerea lui Gnohere, dar anunta: "Ne gandim deja la meciul cu Astra". Dinamovistii tintesc spre o victorie pe National Arena, la 15 ani de la moartea lui Haldan

Dinamo Concordia Chiajna Mircea Rednic Superliga
Data publicarii: Luni 28 Septembrie 2015, 23:03
Data actualizarii: Luni 28 Septembrie 2015, 23:08

Chiajna 1-3 Dinamo | Bizonul Gnohere ii duce pe "caini" pe locul 4. Dinamo continua cursa de urmarire a Astrei, Viitorului si Stelei, iar in meciul urmator se dueleaza chiar cu liderul. Mircea Rednic a vorbit la finalul partidei.

"Ma multumesc cele trei puncte, pentru ca aveam nevoie, tinand cont ca si contracanditatele noastre au castigat.

Am facut un meci bun mai ales in prima repriza, cand am avut posesie. Cred ca ne-a avantajat si terenul, pentru ca mingea merge repede pe sintetic.

Am avut suspendati si accidentati in ultimele meciuri, a contat mult ca acum am fost in efectiv complet. Plus ca am revenit si eu pe banca.

Deja ne gandim la meciul cu Astra, care e special pentru noi.

Eu stiu de ce l-am adus pe Gnohere, pentru ca l-am vazut in Belgia. El a facut eforturi foarte mari sa slabeasca, chiar daca nu poate sa duca 90 de minute inca. Ma bucur si pentru Van Haaren ca a inteles mesajul meu si a facut un joc bun.

Ne dorim podiumul, sigur. Primul obiectiv e sa ne calificam in Play Off, apoi vom vedea.

Va fi un meci special cu Astra. Nu pentru ca joc impotriva lui Sumudica, nu ne duelam noi, vor juca fotbalistii. El e un antrenor bun, care stie sa-si pregateasca echipa. Va fi un meci special pentru ca se fac 15 ani de la moartea lui Catalin Haldan. Nu mai conteaza Sumudica sau Rednic la un meci la care il comemoram pe Haldan.

Domnul Iordanescu are experienta, sper ca Dumnezeu sa-i deschida mintea si sa vada si jucatori de la noi, pentru ca eu nu cred ca va avea de pierdut", a spus Mircea Rednic dupa Concordia 1-3 Dinamo.