CFR Cluj - Sepsi OSK marius stefanescu Superliga Superliga Marius Ștefănescu
Data publicarii: Joi 05 Octombrie 2023, 22:40
Data actualizarii: Joi 05 Octombrie 2023, 22:39

CFR Cluj - Sepsi OSK s-a terminat 3-0.

Cele două cluburi s-au întâlnit pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu, într-un meci care a contat pentru a cincea etapă din Superliga României. Restanța a fost criticală pentru Sepsi, care a pierdut la scor de neprezentare în Gruia.

Marius Ștefănescu a vorbit după meci despre evoluția dezamăgitoare a jucătorilor de la Sepsi și a subliniat că în a doua repriză covăsnenii au arătat extrem de slab.

„Nu am arătat bine deloc în această seară. În ultimele patru meciuri nu am arătat ce trebuie și este îngrijorător. Este clar că nu trecem printr-o perioadă bună. Primim foarte multe goluri, chiar nu știu ce să mai zic. Mai avem trei zile și jucăm iar aici la Cluj, cu 'U'.

Sperăm să ieșim din această pasă proastă.

Am avut o primă repriză bună, dar a doua a fost dezastruoasă. E clar că nu-ți pică bine când nu poți să ieși din 30 de metri. Este dureros, dar în fotbal trebuie să treci și prin astea. Nu mai contează oboseala, ați văzut în ce fel am jucat”, a spus Marius Ștefănescu după meci.

CFR Cluj - Sepsi OSK 3-0

Panagiotis Tachtsidis a deschis scorul pentru ardeleni în minutul 41, după ce a transformat impecabil o lovitură de la 11 metri. În repriza secundă, Mario Camora a dus scorul la 2-0 în minutul 70.

Pe finalul partidei, după ce CFR Cluj și-a creat câteva ocazii mari la poarta lui Roland Niczuly, Daniel Bîrligea a mai punctat o dată pentru ardeleni și a blocat tabela de marcaj la 3-0 în minutul 81.

Echipele de start

• CFR Cluj: Sava - Mihai, Mogoș, Ajeti, Kresic, Morgan - Muhar, Tachtsidis, Cvek - Juricic, Jefte
  • Sepsi OSK: Niczuly - Aganovic, Bălașa, Kecskes, Ștefan - Oroian, Alimi, Francisco - Gheorghe, Debeljuh, Ștefănescu