RAZBUNARE! International 0-3 FC Timisoara!

Superliga
Data publicarii: Luni 05 Octombrie 2009, 17:47
Data actualizarii: Luni 05 Octombrie 2009, 20:15

Timisoara s-a razbunat dupa insuccesul din Europa League cu Dinamo Zagreb in campionat cu International Curtea de Arges.

Golurile au fost marcate de Goga '50, Bucur '69 si Arman Karamian '77.

Dorin Goga a deschis scorul in minutul 50, dupa ce l-a invins pe Marius Popa in urma unei pase de la Arman Karamian.

Gigel Bucur a majorat diferenta in minutul 69, dupa o faza la care au colaborat fratii Karamian.

Arman Karamian a dus scorul la 3-0 in minutul 77, cand a marcat la vinclu, de la circa 15 metri.

International Curtea de Arges: 12. M. Popa - 2. Bacila, 21. Chiriches, 6. Ratiu, 4. Izvoranu - 17. Gado (10. C. Lazar '73), 14. Voiculet, 26. Abiodun, 28. Menassel (7. Radut '73) - 5. Kone, 30. D. Stan (9. Itu '64). Antrenor Stefan Stoica.

FC Timisoara: 29. Pantilimon - 2. Bonfim, 6. Nibombe, 13. Scutaru, 10. Artavazd Karamian - 26. Chiacu, 55. Bourceanu, 8. Vrsici (5. Alexa '70), 11. Arman Karamian - 18. Gigel Bucur (9. Parks '78), 21. Goga (27. Magera '80). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Cartonase galbene: Abiodun '12, Izvoranu '53 / Chiacu '1, Artavazd Karamian '41, Alexa '53, G. Bucur '61
Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Sebastian Gheorghe, Sebastian Stoianof (asistenti) - Marius Constantinescu (rezerva)
Observatori: Vasile Curt, Gheorghe Nedelescu.

LIVE TEXT
FINAL Timisoara se impune fara probleme.
Min 77: Arman Karamian inscrie de la 10 metri din centrul careului!
Min 69: GOL Timisoara! Karamian ii trimite pe contraatac lui Bucur, care nu rateaza de la 11 metri cu poarta in fata!
Min 65: Chiacu reia din cadere spre poarta lui Popa, insa mingea ocoleste vinclul!
Min 63: Abiodun trage de la 30 de metri, peste insa.
Min 60: Abiodun trage slab de la 35 de metri.
Min 57: Bucur vede si el cartonasul galben.
Min 54: Izvoranu si Alexa vad cartonasul galben dupa o altercatie. Alexa este pe banca de rezerve.
Min 50: GOL Timisoara! Goga il invinge pe Popa cu un sut din careu!
Min 37: Art. Karamian este avertizat dupa un fault la Abiodun
Min 33: Arman Karamian trage slab pe poarta lui Popa.