RAZBUNARE! Gaz Metan 2-6 Timisoara! Comenteaza aici!

Gaz Metan Medias Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Duminica 29 Noiembrie 2009, 17:50
Data actualizarii: Duminica 29 Noiembrie 2009, 18:00

Poli Timisoara s-a razbunat crunt pentru esecul de anul trecut de la  Medias, castigand cu 6-2 in fata celor de la Gaz Metan.

Golurile gazdelor au fost marcate de Todea '36 si Eric 45+1 (penalti), iar oaspetii au punctat prin Bourceanu '28, Bucur '44 (penalti), '71, '83, Alexa '62 si Goga '77.

In minutul 28, Bourceanu a primit mingea in careu, lateral dreapta, si a sutat cu piciorul stang, la coltul lung, peste portarul gazdelor, Vatca, deschizand scorul.

Gaz Metan a egalat in minutul 36, prin Todea, care a trimis balonul, de la 25 de metri,
in vinclul portii lui Supic.

In minutul 44, Lazar a oprit cu mana, pe linia portii, balonul sutat de Bourceanu din careu. Fundasul gazdelor a primit cartonasul rosu, iar Bucur a transformat penaltiul acordat.

In prelungirile primei reprize, Gaz Metan a egalat din nou, prin Eric, brazilianul transformand penaltiul acordat pentru un fault al lui Bonfim.

Alexa a inscris al treilea gol al oaspetilor in minutul 62, printr-o lovitura de cap, de la doi metri, dupa o centrare venita de pe partea stanga.

Scorul a devenit 2-4 in minutul 71, cand Bucur a inscris din nou, cu un sut din interiorul careului.

Sase minute mai tarziu, timisorenii au punctat inca o data, prin Goga, acesta marcand din careu, dupa un "un-doi".

Bucur a inscris a treia oara in minutul 83, cu un sut din careu.

Gaz Metan Medias: 82. Vatca - 20. Nohai, 15. Hoban, 19. Lazar, 8. Buzean - 16. Zaharia (17. Dudita '72), 27. Eric, 7. Kubala (5. Munteanu '65), 21. Todea - 10. Bud, 77. Silvasan (13. Akaki '46). Antrenor: Cristian Pustai

FC Timisoara: 37. Supic - 2. Bonfim, 16. Luchin, 6. Nibombe, 20. Maxim (21. Goga '61) - 5. Alexa, 55. Bourceanu (77. Curtean '81), 10. Art. Karamyan - 27. Magera, 18. Bucur, 9. Parks (11. Arm. Karamyan '78). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau

Cartonase galbene: Akaki '61, Supic '75 / Art. Karamyan '39, Magera '40, Bonfim '45+1
Cartonas rosu: Lazar '44

Arbitri: Istvan Kovacs (centru) - Eduard Dumitrescu, Eduard Ungureanu (asistenti) - Gabriel Mocean (rezerva)
Observatori: Alexandru Crisan, Viorel Ilinca

La meci au asistat aproximativ 4.500 de spectatori, dintre care in jur de 100 de fani ai oaspetilor.