Rapidiștii fierb de furie după ratarea obiectivului

Rapid Cupa Romaniei Superliga Galerie Rapid (vs. FCSB) / Sursă Foto - Gabi Chirea
Data publicarii: Joi 07 Decembrie 2023, 13:13
Data actualizarii: Joi 07 Decembrie 2023, 13:12
Giuleștenii au remizat cu CFR Cluj marți seară, scor 0-0, și au ratat calificarea în faza următoare a Cupei României.

Rapid a primit vizita celor de la CFR în Giulești marți seară. La capătul celor 90 de minute, echipele au împărțit punctele, doar că formația lui Cristiano Bergodi a ratat calificarea în sferturile de finală ale competiției, în timp ce ardelenii și-au asigurat locul acolo.

• Cupa României era un obiectiv important atât pentru fanii rapidiști, cât și pentru clubul în sine, în anul centenarului

Liviu Ungurean, liderul galeriei din Giulești, a subliniat faptul că fanii sunt extrem de supărați, pentru că Rapid nu a reușit să se impună în faza grupelor din Cupa României, ratând, astfel, calificarea în sferturile de finală ale competiției.

"Nu vreau să comentez nimic, suntem prea supărați. Vorbiți cu cei din conducerea clubului, angajații Rapidului", a spus "Bocciu", potrivit iamsport.ro.

Pentru giuleșteni urmează meciul cu FC Voluntari de sâmbătă, 9 decembrie, de la ora 20:45, care va conta pentru a 19-a etapă din sezonul regulat al Superligii României.

Ce echipe s-au calificat până acum în sferturile Cupei României, din Grupa B

În urma partidelor de miercuri, 6 decembrie, 'U' Cluj și CFR Cluj au obținut calificarea în sferturile Cupei României, după ce au reușit să se claseze pe primele două poziții în Grupa B a Cupei României.

'U' Cluj a încheiat pe prima poziție în grupă cu șapte puncte, în timp ce CFR Cluj, la egalitate cu Rapid București (5p), dar cu mai multe goluri date în cupă decât giuleștenii, s-a situat pe a doua poziție.