Rapid - CS Tunari 3-0. Giuleștenii, victorie clară în amical. Cine a marcat pentru echipa lui Bergodi

Rapid - CS Tunari Cristiano Bergodi Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 14 Octombrie 2023, 15:14
Data actualizarii: Sambata 14 Octombrie 2023, 15:14

Rapid a câștigat clar meciul cu CS Tunari.

În pauza competițională pentru meciurile echipelor naționale, Rapid a disputat un meci amical cu divizionara secundă CS Tunari.

Rapid, victorie clară cu CS Tunari!

Giuleștenii au câștigat categoric, scor 3-0, după ce au deschis scorul încă din minutul 15 prin Paul Iacob.

În repriza secundă, Rapid a continuat să înscrie și a dus scorul la 2-0 prin reușita lui Jayson Papeau din minutul 52. Cel care a stabilit scorul final, 3-0, a fost Alexandru Albu în minutul 62.

Pentru această partidă, Rapid nu i-a avut la dispoziție pe Horațiu Moldovan, Andrei Borza (plecați la naționala mare) și nici pe Ștefan Pănoiu (la naționala U21).

• Echipa de start a Rapidului pentru meciul cu CS Tunari: Drăghia (Ungureanu 60) – Onea, Săpunaru (Șucu jr. 65), Iacob, Braun (Nenciu 46) – Oaidă (Ebersbach 71), Al. Albu – El Sawy (Bamgboye 65), Valle (Stanciu 71), Papeau (Dănilă 71) – I. Oprișan (Petrila 46, Soni 71)

Pe locul trei în Superligă după 12 etape, cu 22 de puncte, Rapid va juca în deplasare în prima etapă de la reluarea campionatului, la Oradea, cu UTA Arad.