Rapid a luat bataie in Antalya! Ionita, accidentat!

Rapid Vorskla Poltava Superliga
Data publicarii: Joi 11 Februarie 2010, 14:08
Data actualizarii: Joi 11 Februarie 2010, 19:40

Rapid a pierdut cu scorul de 1-2 (1-0) ultima partida din cadrul turneului de pregatire din Antalya disputata, joi, cu formatia ucraineana Vorskla Poltava.

Golul formatiei giulestene a fost marcat de fundasul Adrian Iordache in minutul 30.

Antrenorul Nicolae Manea a inceput partida cu urmatorul unsprezece: Straton - Paun, Ad. Iordache, M. Constantin, Bratu - Tene, Coman, Matici, Cesinha - Ionita, Cretu. In repriza a doua, tehnicianul a folosit o alta formula de joc: Bornescu - Helder, Iencsi, R. Fernandes, Bozovici - Coman, Herea - Grigorie, Spadacio, I. Iordache - Raduta.

In cele patru partide amicale din Antalya, Rapid a obtinut doua victorii: 1-0, cu Jagellonia Bialystok (Polonia) si 1-0, cu Arsenal Kiev (Ucraina); un rezultat de egalitate: 2-2, cu Banik Ostrava (Cehia) si o infrangere: 1-2, cu Vorskla Poltava (Ucraina).

Lotul formatiei giulestene se intoarce, vineri, la Bucuresti, urmand sa continue pregatirea pana la inceperea returului la baza sportiva Pro Rapid.