"Putem castiga titlul, avem valoare si calitate". Steaua a fost salvata cu 4 minute inainte de final, dar Muniru crede in echipa

Steaua Liga I Pandurii Targu Jiu Sulley Muniru Superliga
Data publicarii: Duminica 25 Octombrie 2015, 22:05
Data actualizarii: Duminica 25 Octombrie 2015, 22:09

Steaua 1-1 Pandurii | Radoi a fost salvat pe final de Sulley Muniru, care a fost introdus pe teren in ultimele 15 minute. Mijlocasul african a vorbit si el la finalul partidei.

"E greu sa joci cand primesti gol rapid, se complica situatia. Dar acest egal este mai bun decat o infrangere.

Pentru mine nu e foarte important ca am marcat, ci ca mi-am ajutat echipa. Eu joc pentru echipa. E bine ca am dat gol, insa rezultatul conteaza.

Pandurii sunt o echipa buna, stiam asta. Dar si noi avem fotbalisti de calitate.

Nu am fost norocosi. Nu ati vazut ca pe final puteam sa castigam? Insa aceasta este fotbalul, am vrut 3 puncte, am luat doar unul.

Avem jucatori buni, cred ca titlul este posibil. Putem juca mai bine de atat.

Nu stiu daca trebuie sa fiu titular. Eu mi-am facut treaba. Nu cred ca trecerea mea pe banca a fost pentru ca nu sunt valoros, poate ca antrenorul a vrut doar sa-mi dea o lectie", a spus Sulley Muniru, salvatorul Stelei in meciul cu Pandurii.