Prunea dă de pământ cu antrenorul și jucătorii lui Dinamo: "Săracul, ce chinuială! Nu înțeleg de ce îl mai ții"

Florin Prunea Dinamo Petrolul Ploiesti Zeljko Kopic Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Ianuarie 2024, 22:23
Data actualizarii: Sambata 20 Ianuarie 2024, 22:22
Dinamo a pierdut primul meci oficial din 2024, la Ploiești, contra celor de la Petrolul, scor 0-1, în runda cu numărul 22 din Liga 1.

Petrolul s-a impus cu 1-0 grație golului marcat în minutul 80 de Jair. La Dinamo a apărut din primul minut mijlocașul croat Domagoj Pavicic, care a fost integralist. În repriza secundă a apărut un alt jucător transferat în urmă cu câteva zile, francezul Eddy Gnahore.

Prunea dă de pământ cu antrenorul și jucătorii lui Dinamo

Florin Prunea, fostul jucător și conducător de la Dinamo, a avut un discurs dur la adresa antrenorului Zeljko Kopic, despre care spune că a greșit schimbările. Ex-internaționalul nu s-a ferit de cuvinte nici când a vorbit despre debutanții Pavicic sau Gnahore.

"Îngrijorător, foarte îngrijorător jocul lui Dinamo. Cred că a fost cea mai slabă partidă din acest campionat. Nu cred că exagerez. Nu o să înțeleg niciodată schimbările pe care le-a făcut antrenorul în seara asta. Ești în poziția în care ești, ai nevoie de trei puncte.

Tu, la pauză, schimbi atacant și după aceea și al doilea atacant? Și îl introduci pe băiatul ăsta, Gnahore. Săracul, ce chinuială! Sunt probleme mari de tot, jucătorii care au venit sunt total nepregătiți. Pavicic, la fel, nu înțeleg de ce îl mai ții în teren, nici nu i-am auzit numele în a doua repriză", a spus Florin Prunea, la Digisport.

Dinamo rămâne pe locul 15, penultimul din Liga 1, cu 16 puncte acumulate în primele 22 de etape. În runda următoare, formația lui Kopic va juca derby-ul cu Rapid.