Astra 3-2 Rapid! Show TOTAL la Giurgiu: fanii giulesteni au cantat pana in minutul 93! Bukari aduce victoria dupa un OFFSIDE CLAR!

Superliga
Data publicarii: Duminica 12 Mai 2013, 21:18
Data actualizarii: Duminica 12 Mai 2013, 23:23

►Cea mai tare finala Europa League: CHELSEA - BENFICA, miercuri 21.45, IN DIRECT la ProTV si pe voyo.ro

Rapidistii joaca in aceasta seara primul meci dupa ce au fost instiintati ca nu vor juca in Liga I in sezonul viitor, iar jucatorii sunt pregatiti pentru un protest inedit.

DigiSport, postul care transmite partida dintre Astra si Rapid, anunta ca rapidistii intentioneaza sa iasa de pe teren in prima repriza a partidei de la Giurgiu.

Echipele de start:

Astra: Lung - Matel, Muresan, Gaman, Morais - Yahaya, Seto - Enache, Budescu, Tembo - Ivanovski

Rezerve: Gavrilas, Ben Djemia, Di Stefano, Bukari, Barboianu, Melinte, Amorim

Rapid: Pecanha - Voicu, Abrudan, Oros, Nicolae Vasile - Emil Dica, Coman - Grigorie, Ionita II, Ciolacu - Herea

Rezerve: Draghia, Paun, Andrei Matei, Florin Calin, Marian Stoica, Madalin Martin, Mardare

Fazele meciului:

FINAL DE MECI!

Min 93: GOOOOOOL ASTRA! Bukari inscrie dupa o centare de pe dreapta. Reluarile arata un ofsaid mare!

Min 92: GOOOOOOL RAPID! Herea executa magistral o lovitura libera de la 20 de metri, mingea se duce direct in vinclu

Min 84: Oros primeste un cartonas galben

Min 78: Schimbare la Astra: De Amorim intra in locul lui Tembo

Min 78: GOOOOL RAPID! Dica reia cu latul o centrare cu exteriorul trimisa de Herea

Min 76: Schimbare la Rapid: iese Martin, intra Stoica

Min 71: GOOOL ASTRA! Yahaya il invinge pe Pecanha dupa ce brazilianul aparase in prima faza sutul lui Bukari

Min 69: Schimbare la Astra: iese Budescu, intra DiStefano

Min 63: Voicu incearca un sut la coltul scurt, Lung Jr. retine

Min 61: Schimbare la Astra: iese Ivanovski, intra Bukari

Min 60: Galben primit de Ionut Voicu

Min 59: Schimbare la Rapid: Ionita II este inlocuit de Paun

Min 58: Ivanovski primeste galben pentru un gest stupid, dupa fluierul arbitrului

Min 48: Astra incepe repriza secunda in atac; acelasi Takayuki suteaza in bara

PAUZA

Min 45: GOOOOOOL Astra! Takayuki inscrie dupa o centrare perfecta a lui Morais

Min 41: Yahaya reia milimetric pe langa vinclul portii lui Pecanha

Min 30: Supoterii Rapidului au aprins fumigene si torte in toata peluza pe care o ocupa, jandarmii au intervenit in forta

Min 28: Budescu vede un cartonas galben pentru un fault la Voicu

Min 23: Matel trimite un sut centrare in fata portii, Tembo nu poate sa devieze mingea

Min 21: Schimbare la Rapid: iese Grigorie, accidentat, intra Martin

Min 14: Tembo suteaza pe coltul scurt, Pecanha retine

Min 12: Atmofera superba facuta de suporterii Rapidului, care incearca sa-si impinga jucatorii catre una din ultimele victorii in Liga 1

Min 6: Budescu trage din lovitura libera, mingea loveste bara si ricoseaza la Tembo, care nu reuseste sa-l invinga pe Pecanha desi suteaaz in doua randuri

Min 1: Seto trage de la distanta, Pecanha retine fara probleme