PRIMUL meci al lui Dan Petrescu la ASA! Cum s-a TRANSFORMAT vicecampioana la doar cateva saptamani de la incheierea sezonului

Dan Petrescu ASA Targu Mures Superliga
Data publicarii: Luni 22 Iunie 2015, 18:54
Data actualizarii: Luni 22 Iunie 2015, 20:41

Dan Petrescu debuteaza pe banca lui ASA Targu Mures cu o echipa din Austria.

LIVESCORE ASA Targu Mures 0-0 Admira Wacker.

- Scorul este 0-0 la pauza, fara ocazii de gol in prima repriza. Banel Nicolita si Gabi Muresan au fost cei mai buni oameni de pe teren.

- O prima surpriza in echipa lui Petrescu. Brandan joaca fundas stanga, Maftei fundas dreapta.

Super Dan revine in fotbalul romanesc la vicecampioana surprinzatoare din sezonul trecut, ASA Targu Mures. Petrescu a realizat deja mai multe transferuri importante, nume ca Nicolita, Pawel Golanski, Dacian Varga, Pablo Brandan sau Vasile Maftei. Gabi Muresan a ramas la echipa si este in continuare capitan.

Azi, de la 19:30, ASA Targu Mures intalneste Admira Wacker, locul 9 in campionatul austriac.