Poli-Bucurie: Timisoara 3-2 Ceahlaul

Data publicarii: Duminica 25 Noiembrie 2007, 19:22
Data actualizarii: Duminica 25 Noiembrie 2007, 19:22
BUCUR - LA 13 GOLURI, POLI REVINE PE PODIUM

Dupa o prima repriza anosta, Poli Timisoara si Ceahlaul au dat drumul la spectacol. O astfel de sansa de a reveni pe podium nu putea fi ratata de banateni, mai ales ca seful Iancu trebuia impacat dupa ultimul rezultat. Scorul a fost deschis de Gigel Bucur, cel care a driblat si portarul pentru a inscrie in poarta goala. Dupa numai doua minute, 59, fostul stelist Narcis Raducanu a facut o preluare de efect, iar Popa a fost pacalit: 1-1 si tribunele au amutit. Canu a readus gazdele la conducere printr-un cap spectaculos, iar Gigel Bucur a reusit dubla prin care ajun ge la 13 goluri pentru Timisoara in acest sezon. Vitelaru a pus cireasa pe tort si a marcat pentru onoare si pentru 3-2.

Poli profita de egalul dintre Urziceni si Vaslui si infrangerea Rapidului si revine pe podium.