POLI A BAGAT "FIARA" IN CUSCA: TIMISOARA 2-0 STEAUA

Data publicarii: Duminica 04 Noiembrie 2007, 16:55
Data actualizarii: Duminica 04 Noiembrie 2007, 16:55
POLI BATE STEAUA DUPA 11 ANI ACASA

Bucuria din Ghencea dupa meciul cu Otelul a durat doar 3 zile. Lacatus a fost invins la cel de-al doilea sau meci la Steaua si se anunta vremuri grele in Ghencea.

"Fiara" a pierdut cu 2-0 derby-ul de foc cu Poli care a castigat acasa cu Steaua dupa 11 ani. Poli a demarat agresiv confruntarea cu Steaua iar Dajan Rusic a deschis scorul in minutul 12 dupa o greseala in defensiva stelista.
Stelei i se anuleaza 5 minute mai tarziu un gol al lui Goian dupa un fault in careu al lui Iacob, motiv de proteste pentru stelilisti. Pe finalul primei reprize Banel Nicolita rateaza ocazia meciului dupa ce trimite peste poarta singur cu Popa.
Steaua forteaza, dar nu reuseste sa inscrie, mai mult pe contraatac Poli are cateva ocazii formidabile dar Zapata a fost omul Stelei.
Uhrin are o inspiratie de zile mari: il introduce in ultimele minute pe Mansour care inscrie la prima atingere cu o foarfeca fantastica si bifeaza prima infrangere pentru Lacatus la Steaua

Echipa de start a Stelei: Zapata - P. Marin, Rada, Goian, Emeghara - Nicolita, Ov. Petre, Croitoru, Surdu - Dica, V. Iacob

Echipa de start a lui Poli Timisoara
: Popa - Radoi, Canu, McKain, Dancia - Abiodun, Alexa, Aliuta, Karamyan - Rusic, G. Bucur

Min 12: GOL Timisoara! Dejan Rusic preia in careul stelist si inscrie dupa o grseala in defensiva Stelei!

Min 17: Goian marcheaza, dar arbitrul anuleaza golul, pentru un fault in atac al lui Victoras Iacob.

Min 34: Banel Nicolita rateaza cea mai mare ocazie a Stelei! Singur cu portarul din 6 metri, mijlocasul trimite peste poarta.

MIn 91: GOL Timisoara! Gol fantastic pentru Mansour din foarfeca!