Piovaccari, noul golgheter al Stelei! Reghe l-a scos la pauza cu Botosani: "Nu e accidentat, avem nevoie de el cu Chelsea!"

federico piovaccari Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2013, 19:34
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2013, 19:37

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

Piovaccari a fost imprumutat de Steaua de la Sampdoria, dar fanii au fost dezamagiti si sperau la un nume mai mare ca sa dea goluri pentru Steaua. Italianul s-a impus insa ca titular in Ghencea iar acum e golgheterul echipei in Liga I, cu 3 reusite. Piovaccari e platit pe masura: 200.000 de euro pe an, dar el mai incaseaza si 500.000 de la Sampdoria. Daca il va transfera la vara, Steaua va trebui sa se ridice la pretentiile lui Piovaccari, obisnuit cu sumele din Italia.

Piovaccari a marcat golul victoriei la Botosani, dar a fost schimbat la pauza cu Kapetanos, noul rival al sau pe post.

"Piovaccari nu s-a accidentat. Avem in urmatoarea perioada multe meciuri, trebuie sa ne gandim la fiecare meci, ne dorim sa avem toata echipa la meciul cu Chelsea, altfel nu facem fata. Georgievski nu are probleme, dar trebuie sa gasim solutii pentru toate meciurile", i-a linistit Reghe pe fani.