Li s-au scufundat corabiile pe Dunare! Steaua nu a mai castigat din octombrie in Liga 1! Vezi toate fazele din Otelul 1-1 Steaua

Steaua otelul Superliga
Data publicarii: Duminica 08 Decembrie 2013, 22:53
Data actualizarii: Duminica 08 Decembrie 2013, 22:55

►Special toata ziua “Transfer in arest!”, luni IN DIRECT la Sport.ro: DECIZIA FINALA!

OTELUL: Branet - Milea, Costin, Sarghi, Popescu - Filip, Giurgiu - Marquinhos, Cooper, Iorga - Henrique
Rezerve: Simaitis, Silviu Ilie, Sipovic, Bajenaru, Astafei, A. Tudorie

STEAUA: Tatarusanu - Varela, Gardos, Szukala, Parvulescu - Pintilii, Bourceanu - Chipciu, Prepelita, Tanase - Piovaccari

Rezerve: Nita, Rapa, Stanciu, Gradinaru, Tarnovan, Kapetanos, Iancu

FINAL Steaua inregistreaza inca un egal in Liga 1 dupa un meci slab facut la Galati. Varela a deschis scorul insa Tudorie a egalat cu un sfert de ora inainte de final! Galatenii puteau sa si castige pe final insa Henrique a "reusit" sa rateze din 2 metri cu poarta goala!!!

Min 89: OCAZIE monumentala pentru Otelul! Henrique reuseste ratarea anului, din 2 metri trage pe langa poarta!!!!

Min 83: Faza complicata in careul Stelei! Marqinhos cade dupa o intrare a lui Parvulescu, arbitrul da penalty apoi se razgandeste! La reluare se vede ca Parvulescu da in minge insa apoi il faulteaza pe galatean!

Min 80: Piovaccari este schimbat cu Kapetanos. Nicio reusita pentru italian in acest meci.

Min 76: GOOOOOOOOOOOOL OTELUL!!!!!! Tudorie reuseste sa egaleze cu o lovitura de cap din mijlocul careului!!!

Min 73: Varela este lovit in mana de o centrare, la marginea careului, arbitrul trece iar cu vederea

Min 70: Bourceanu incearca sa il angajeze pe Parvulescu in careu, insa Milea se apara bine.

Min 66: Parvulescu este faultat in banda stanga, langa careu, insa centrarea lui Bourceanu din lovitura libera este respinsa usor.

Min 65: Chipciu termina benzina si este inlocuit cu Gabi Iancu

Min 61: Cooper este inlocuit cu Bajenaru, fostul jucator al Stelei.

Min 56: Meciul este foarte slab in aceste momente, Otelul incearca sa atace dar nu reuseste sa ajunta in preajma careului Stelei in timp ce Reghe se pregateste sa mai faca o schimbare.

Min 47: Henrique are prima ocazie, dupa un sut din intoarcere, de la 20 de metri!

Min 46: Incepe a doua repriza. Reghe schimba la pauza, Stanciu intra in locul lui Pintilii.

PAUZA

Min 40: OCAZIE IMENSA pentru Steaua, Prepelita ii paseaza pe culoar lui Chipciu insa aceasta rateaza singur cu portarul, dupa un sut din 10 metri!

Min 37: GOOOOOOOOOOOOOL Steaua!!!!!! Varela inscrie primul gol in tricoul Stelei dupa o centrare din lovitura libera, de la marginea careului, a lui Bourceanu! Greseala imensa de marcaj a fundasilor

Min 33: OCAZIE MARE pentru Otelul! Marquinhos trage cu stangul din 10 metri, Tatarusanu scoate cu un reflex excelent!!!

Min 27: Henrique trage un sut de la 20 de metri insa Tatarusanu e pe minge!

Min 26: Pintilii il calca pe gamba pe Cooper si scapa si el, in mod miraculos, fara galben.

Min 20: Prima ocazie pentru Otelul, Henrique trimite cu stangul din mijlocul careului, de langa Szukala, insa mingea se duce pe langa poarta.

Min 16: Faza buna de gol a Stelei insa mingea lui Chipciu nu ajunge la Piovaccari, in mijlocul careului!

Min 13: Piovaccari il secera din spate pe Sarghi insa arbitrul il iarta de galben, desi intrarea italianului a fost din spate.

Min 10: Otelul cere penalty la o faza la care Szukala degajeaza mingea in mana lui Varela. Distanta a fost mica iar arbitrul a considerat ca nu a fost intentionat hentul.

Min 5: Steaua preseaza insa nu este in stare sa isi creeze ocazii in primele minute.

Min 1: A inceput meciul!

Steaua nu va avea probleme cu terenul la Galati! Directorul sportiv al Otelului a declarat ca instalatia de incalzire isi face treaba:"Terenul este foarte bun. Sistemul de încălzire al gazonului este la capacitate maximă", a spus Răducan, potrivit dolcesport.ro

Partida dintre Otelul si Steaua va fi arbitrata de Iulian Dima, cel care pe 27 iulie, in campionat, la debut de Liga I, intre Cfr Cluj si ACS Poli Timisoara, scor 2-2, a acordat nu mai putin de 16 cartonase galbene si 4 cartonase rosii!

Dima a fost reclamat de ambele parti la finalul jocului, in special de la CFR, care a avut atunci trei jucatori eliminati: Florin Costea, Felgueiras si Ciprian Deac, plus antrenorul Mircea Rednic.

Astfel, jucatorii ambelor echipe vor trebui sa aiba grija nu doar la terenul inghetat, ci si la intrarile pe care le vor avea asupra adversarilor, orice inexactitate putand fi pedepsita cu cartonas.