Oltenii se pregatesc tare pentru a prinde Europa League! CSU Craiova 3-0 Khazar Lankaran, dupa un meci "la rupere" | VIDEO

Data publicarii: Miercuri 21 Ianuarie 2015, 21:29
Data actualizarii: Miercuri 21 Ianuarie 2015, 21:39

CSU Craiova i-a invins fara probleme pe azerii de la Khazar Lankaran, in al doilea amical din Antalya. Echipa lui Sandoi si Cartu remizase in primul meci cu Genclerbirligi, scor 1-1.

Cartu si Sandoi sunt greu de batut si in amicale. Dupa egalul cu turcii lui Bogdan Stancu, oltenii i-au invins pe azerii de la Khazar Lankaran. I-au batut si la propriu - au fost mai multe momente violente decat goluri. Oltenii si azerii s-au lovit fara mila.

Andrei Herghelegiu a marcat de doua ori pentru CSU Craiova, in timp ce Tarnacop a bifat a treia reusita.

Duminica, CSU Craiova se va duela cu Anji, liderul din liga a doua rusa.

Echipa Craiovei din prima repriza: Balgradean – Achim, Izvoranu, Frasinescu, Briceag – Tarnacop, Carstea, Brandan, Varga – Bawab, Ivan

Echipa Craiovei din a doua repriza: Straton - Dumitras, Frasinescu, Acka, Vatajelu - Manea, Briceag, Madson, Mateiu - Baluta, Herghelegiu