Olaru, dubla de SENZATIE in poarta fostei echipe! Primele goluri din Liga 1 in acest sezon pentru mijlocasul FCSB-ului! Cum a reactionat

Darius Olaru FCSB Superliga
Data publicarii: Luni 23 Noiembrie 2020, 22:27
Data actualizarii: Luni 23 Noiembrie 2020, 22:34

Gaz Metan Medias si FCSB s-au intalnit in etapa cu numarul unsprezece din Liga 1.

Olaru a reusit o prestatie solida in meciul contra Danemarcei U21, incheiat cu scorul de 1-1. Conform celor de la InStat, Olaru alaturi de Morutan au fost cei mai buni fotbalisti din partida care a adus calificarea Romaniei U21 la turneul final de anul urmator.

La aproximativ o saptamana distanta, Olaru a reusit o noua prestatie de exceptie, de aceasta data chiar impotriva fostei sale echipe, Gaz Metan Medias. Mijlocasul FCSB-ului a inscris o dubla in prima repriza a partidei, iar in minutul 53 acesta a fost inlocuit de catre Toni Petrea cu Marius Buziuc.

Pentru internationalul de tineret sunt primele goluri in acest sezon de Liga 1. Mai jos VIDEO cu reusitele mijlocasului: