O NEBUNIE a marit miza pentru Steaua! 90 de minute au fost de ajuns ca Levy sa schimbe strategia pentru meciul cu Medias

Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 10 Septembrie 2011, 19:01
Data actualizarii: Sambata 10 Septembrie 2011, 19:34

Razvan Lucescu este disperat in acest moment. Putea fi liderul Romaniei dupa meciul cu Brasov, dar totul s-a distrus dupa ce a fost lasat KO de un jucator de-al sau.

La 1-0 pentru Rapid, Bozovic a comis un hent in careu pentru care Brasov a primit penalty, iar fundasul rapidist a fost eliminat.

Rapid a fost egalata de Brasov si Razvan s-a trezit ca din postura de lider va trebui sa vada cum Steaua ar putea egala Rapidul in aceasta etapa, daca va bate la Medias.

O nebunie facuta de Bozovic a fost de ajuns ca Steaua sa isi schimbe total strategia pentru meciul cu Medias din aceasta seara.

Steaua va trebui sa scoata neaparat o victorie pe terenul unei echipe cu un lot extrem de solid si cu rezultate bune in Europa in acest sezon.

Acum, miza Stelei creste enorm, iar presiunea va fi tot mai mare pe Tatu si fratii Costea. Steaua spera acum ca Medias sa-si reconfirme forma inconstanta... desi joaca bine, a avut doua meciuri in acest start de sezon in care a fost de nerecunoscut: in 2-4 cu Mioveni si 0-5 cu Dinamo.

Narcis Raducan anunta ca Florin Costea are sanse mari sa intre diseara cu Medias, insa va juca numai cateva minute:

"A batut Clujul, a batut Mainz, este omogena! Este o echipa importanta a campionatului in ultimul timp si o tratam serios. "

"Sunt sanse sa debuteze Florin Costea, antrenorul va decide. Trebuie foarte atent ales momentul in care va intra. Sunt convins ca daca va juca, atat cat va decide antrenorul, isi va aduce aportul. " - a spus Narcis Raducan la Sport.ro

FA AICI ECHIPA STELEI CU GAZ METAN MEDIAS!