"Nu vreau sa par arogant, dar asta e realitatea! Diferenta din clasament e normala!" Mesajul emotionant catre MM dupa meci

alex chipciu Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 08 Martie 2014, 22:08
Data actualizarii: Sambata 08 Martie 2014, 22:23

CFR CLUJ 0-1 STEAUA | Alex Chipciu a marcat un nou gol pentru Steaua si a dus-o la 7 puncte peste Astra.

"E prematur sa spunem ca ne va aduce titlul aceasta victorie. E o victorie mare, in conditii grele. CFR si-a dat viata astazi si va pune probleme si celorlalte contracandidate. Cred ca diferenta de 7 puncte fata de Astra e normala. Nu vreau sa creada lumea ca suntem aroganti. Clasamentul arata realitatea, adevarul. Asta e realitatea in momentul de fata. O deplasare grea va fi si la Petrolul, dar atunci poate vom avea mai multe puncte in fata. Mai sunt si echipe care fac tertipuri, sa desumfle mingea, dar asta e. Stiu ca urma sa fiu suspendat daca imi dau tricoul jos, dar a fost o descatusare mare, dar am vrut sa fac acel gest fata de MM. Imi pare rau si pentru MM si pentru agentii Becali. Golul a fost un sfert al meu, trei sferturi al lui Keseru.", a spus Chipciu dupa meci la DigiSport.