Dică nu e dorit de Becali, însă ar putea ajunge la altă echipă din Superliga! Anunțul făcut de conducătorul clubului
![Dică nu e dorit de Becali, însă ar putea ajunge la altă echipă din Superliga! Anunțul făcut de conducătorul clubului Nicolae Dica CS Mioveni Superliga](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/07/24/image_galleries/756358/dica-nu-e-dorit-de-becali-insa-ar-putea-ajunge-la-alta-echipa-din-superliga-anuntul-facut-de-conducatorul_size6.jpg)
Un club din Superliga se gândește să schimbe antrenorul după doar două etape.
CS Mioveni a început cu două înfrângeri noul sezon din Superliga (3-0 cu Hermannstadt și 0-2 cu Farul Constanța), iar oficialii clubului iau în calcul să se despartă de antrenorul Alexandru Pelici.
Nicolae Dică i-ar putea lua locul actualului antrenor al lui CS Mioveni, însă primarul Ion Georgescu, anunță că o decizie clară în ceea ce-l privește pe Pelici va fi luată în după următoarele două meciuri din campionat.
Întrebat dacă se află în tratative cu Nicolae Dică, primarul Mioveniului a oferit un răspuns laconic: „Nici nu confirm, nici nu infirm”.
Nicolae Dică are cale liberă către Mioveni, după ce Gigi Becali a contrazis zvonurile potrivit cărora l-a dori la echipă și a dezvăluit că nu se gândește în momentul de față să-l schimbe pe Toni Petrea.
Săptămâna viitoare se decide soarta lui Pelici
„Săptămâna viitoare sun programate mai multe întâlniri. Părerea mea, însă vreau să subliniez că e vorba de o părere personală, este că trebuie să așteptăm și următoarele două jocuri, cu CFR Cluj, respectiv FCSB.
E adevărat că rezultatul de la Mediaș (n.r. - 0-3 cu Hermannstadt) a fost deranjant, iar cu Farul a existat o manieră ciudată de arbitraj. Eu nu am înțeles cum VAR-ul este interpretabil, pentru unii într-un fel, pentru alții altfel. Foarte ciudat, însă nu vreau să intru în subiect.
E adevărat, să pierdem de o așa manieră cu Sibiul, o formație nouă în primul eșalon, e deranjant. Vor fi două ședințe, la club și cu cei din Consiliul Local și, probabil, vor exista și decizii, pentru că atitudinea a lăsat de dorit. Cât despre Dică, nici nu confirm, nici nu infirm”, a spus primarul din Mioveni, potrivit Playsport.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News