"Normal ca NU am dormit dupa meciul asta!" Steaua a fost vazuta drept Real Madrid dupa 90 de minute de teroare:

Superliga
Data publicarii: Vineri 13 Martie 2015, 08:06
Data actualizarii: Vineri 13 Martie 2015, 08:20

Dorinel Munteanu a dat restart Astrei, iar dupa meciul cu Steaua a spus nici nu a mai putut sa doarma.

2-0 in 90 de minute la Giurgiu, iar Astra mai avea nevoie de inca un gol ca sa trimita in prelungiri returul din semifinalele Cupei Ligii. N-a reusit insa, ratand cateva ocazii importante intr-un meci pe care l-a dominat.

Steaua a jucat insa slab, iar Galca a spus ca e dezamagit de jocul rezervelor, cei care 'probabil ca nu vor mai primi o alta sansa' in primul 11.

"Normal ca nu am dormit dupa meciul asta. Te macina supararea, frustrarea, ca ai fost atat de aproape sa intorci un 0-3 din tur, mai ales in fata echipei care domina fotbalul romanesc in ultimii ani. Eu nu comentez arbitrajul: ce a fost a fost!

Eu am pregatit meciul in ideea ca putem intoarce acel 0-3 din turul semifinalei. Le-am dat exemplu jucatorilor, inclusiv din cariera mea, au vazut si cu o seara inainte ce aproape a fost Realul sa fie eliminata de Schalke in Champions League. Si cred ca noi am fost mai aproape sa eliminam Steaua!", a spus Dorinel Munteanu pentru Gazeta Sporturilor.

Cu 8.000 de euro salariu lunar, fata de 15.000, cat avea Protasov, Dorinel a venit pe banca Astrei cu doua victorii, in timp ce echipa nu mai batuse pe nimeni din decembrie. Munteanu are ca obiectiv locul doi la finalul sezonului.