Noi detalii despre problemele de la CFR Cluj: „Jucătorii nu și-au primit banii de 3 luni!” Fotbaliștii criticați după remiza cu Universitatea Craiova

CFR Cluj Cristi Balaj Universitatea Craiova Superliga
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2022, 08:12
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2022, 08:16

Universitatea Craiova și CFR Cluj s-au întâlnit în etapa cu numărul 24 din Liga 1, 1-1.

Campioana României a făcut un nou pas greșit în campionat, bifând a treia remiză consecutivă, iar FCSB se poate apropia la 6 puncte în cazul unei victorii obținute, pe teren propriu, cu FCU Craiova.

În ciuda poziției din clasament, dar și a posturii de campioană en-titre, CFR Cluj are probleme și în acest an, de această dată cu întârzierile salariilor. Căpitanul Mario Camora a vorbit despre acest subiect la finalul meciului.

Noi detalii despre problemele de la CFR Cluj

Noul președinte al ardelenilor, Cristi Balaj, a confirmat că există întârzieri salariale, dezvăluind că jucătorii nu au mai fost plătiți de trei luni.

„Avem minusurile noastre, știm ce avem de făcut în perioada următoare. Există întârzieri salariale, jucătorii vor primi banii. Sunt trei luni.

Jucătorii știu că au mai fost situații de genul ăsta și nu s-au depus memorii. În niciun caz nu-și vor primi mai repede banii dacă își depun memorii și nici nu primesc mai mulți bani.

Eu nu veneam la echipă dacă nu știam că se vor primi banii. Dan Petrescu nu rămânea, chiar el a spus-o că au mai fost situații de genul ăsta”, a spus Balaj la Digi Sport.

Critici dure pentru doi dintre jucătorii lui CFR Cluj

Totodată, oficialul grupării din Gruia a ținut să îi critice pe doi dintre fotbaliștii campioanei. Mario Camora și Cristi Bălgrădean au fost cei vizați, din cauza eliminărilor din meciul cu Universitatea Craiova.

Căpitanul ardelenilor a încasat al doilea galben în minutul 85, când echipa sa se afla în avantaj pe tabelă, în timp ce portarul a văzut roșu direct în minutul 7 de prelungiri, imediat după ce Gustavo a marcat golul egaliztor. Cei doi vor fi suspendați pentru meciul cu Dinamo.

„Jucătorii eliminați trebuiau să fie mai atenți. Camora trebuia să evite primul cartonaș galben, dar și pe al doilea. Bălgrădean nu avea voie, clar s-a întâmplat ceva dacă a văzut roșu direct. Nu avea voie. A fost iritat de anumite decizii, s-a simțit nedreptățit de anumite decizii”, a adăugat președintele CFR-ului.