NEWS ALERT Nicolae Dică s-a săturat și vrea să-și dea demisia de la FCSB!

FCSB Conference League Nicolae Dica Superliga Nicolae Dică
Data publicarii: Vineri 07 Octombrie 2022, 17:01
Data actualizarii: Vineri 07 Octombrie 2022, 20:23

FCSB a pierdut rușinos cu 0-5 în deplasare la Silkeborg, iar Nicolae Dică este "împușcat" din toate unghiurile.

Din articol

Danezii s-au "distrat" cu apărarea FCSB-ului. Klynge a înscris în minutul 3, Kusk a majorat diferența în minutul 7, iar Helenius a dus scorul la 3-0 în doar 35 de minute.

În partea a doua a jocului, Thordarson s-a impus și el pe tabela de marcaj, iar Adamsen a închis scorul la 5-0. Silkeborg a mai ratat ocazii, iar din fericire FCSB a scăpat de o umilință și mai mare.

Potrivit Fanatik, Nicolae Dică ar fi în culmea disperării din cauza rezultatelor dezavantajoase și s-ar gândi să demisioneze, după nici trei luni petrecute pe banca tehnică a FCSB-ului.

Silkeborg - FCSB 5-0

După această partidă, FCSB a rămas pe ultimul loc în grupe, cu un singur punct, cel mai slab atac (un gol marcat), dar și cea mai slabă apărare (opt goluri primite).