Razvan isi invata echipa sa castige: Rapid 2-1 Austria Viena

Superliga
Data publicarii: Miercuri 29 Iunie 2011, 18:04
Data actualizarii: Miercuri 29 Iunie 2011, 18:04

Dupa ce a batut campioana Israelului, Maccabi Haifa (1-0), Rapid a reusit inca o victorie in stagiul de pregatire din Austria. Deac si Sburlea au marcat pentru al doilea succes al lui Razvan Lucescu de la revenirea pe banca Rapidului.

Meciul se incheie! Rapid obtine a doua victorie din stagiul de pregatire!

86' GOL Austria Viena! Sut fantastic de la 30 de metri care il surprinde pe Straton!

83' Pancu incearca inca un sut de la distanta si il forteaza pe goalkeeperul advers la o parada spectaculoasa.

77' Pancu trage de la peste 25 de metri, portarul se intinge si respinge de langa vinclu

74' Rapid are posesia si a reusit careva faze dupa care a fost aplaudata de publicul prezent la meci.

65' Roman executa o lovitura de la colt, Pancu incearca reluarea, dar nu reuseste sa loveasca mingea

57' GOOOL RAPID! Sburlea reia in plasa, cu capul, o centrare perfecta a lui Deac!

46' A inceput repriza a doua!

S-a incheiat prima repriza! Rapid conduce cu 1-0 dupa 45 de minute!

42' Alexa reia cu capul in transversala dupa o lovutura de colt! Mingea ajunge la Oros, care trage pe langa

37' Cassio loveste mingea cu capul dupa o centrare din corner, portarul advers retine de pe linie!

36' Surdu suteaza din marginea careului, portarul respinge, mingea sare la Grigorie, a carui reluare este deviata in corner

30" Deac centreaza de pe partea dreapta, dar mingea este retinuta de portar.

22' Razvan Lucescu e nemultumit de maniera de arbitraj si ii reproseaza asta centralului

20' Galben Apostol

16' Grigorie nu poate relua spre poarta, din 6 metri.

13' GOOOL RAPID!  Deac inscrie din pasa lui Romeo Surdu, cu un lob de la 11 m!

3' Ocazie mare a Rapidului! Un fundas austriac a trimis spre propria poarta, dar Grigorie nu reuseste sa ajunga la balon!

A inceput meciul!

Echipa de start a Rapidului:
Coman - Cretu, Oros, Burca, Ezequias - Apostol, Alexa, Grigorie - Deac, Cassio, Surdu

In primele 2 amicale, Rapid a pierdut 1-2 cu Karpati Lvov si a castigat cu 1-0 in fata fostei echipe a lui Ronny Levy, Maccabi Haifa!

Giulestenii revin maine seara in Romania!

Dupa cinci zile in care se va sta din nou acasa, se va derula un nou turneu, impartit in doua etape: 5-9 iulie in Estonia, unde vor avea loc doua teste, cu Wisla Cracovia (6 iulie) si Genk, campioana Belgiei (9 iulie). Din Tallin se merge din nou in Austria, unde se va sta pana pe 15 iulie. Pe 11 si 14, se vor mai juca doua meciuri de pregatire, cu adversari inca nedesemnati.