Adrian Mutu Farul Constanta Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 06 Mai 2023, 22:12
Data actualizarii: Sambata 06 Mai 2023, 22:11

Farul Constanța a avut parte de un start fantastic în meciul cu Rapid, din runda #7 a play-off-ului Ligii 1.

Cum a reacționat Adrian Mutu după ce Farul a făcut 3-0 în minutul 27

După doar 27 de minute, Farul avea deja 3-0! Denis Alibec a transformat un penalty obținut de Adrian Mazilu în secunda 28, iar ulterior Tudor Băluță a reușit o dublă în patru minute (23' și 27').

Mijlocașul Farului a marcat prima dată cu un șut de la distanță plasat excelent, iar a doua oară a fost pe fază la o minge respinsă de Horațiu Moldovan în urma unei lovituri de cap a lui Alibec.

Adrian Mutu a părut uluit de ceea ce a văzut pe teren. După golul de 3-0, camerele TV l-au surprins pe antrenorul Rapidului deznădăjduit. A ieșit la marginea terenului, a strigat la jucători și imediat a făcut semn la margine pentru o schimbare.

La următoarea întrerupere, Mutu l-a scos din teren pe Alexandru Ioniță și l-a introdus pe Xian Emmers.