Mutu a marcat primul gol pentru Petrolul! Cat timp a trecut de la ultima reusita a briliantului in Liga I

Adrian Mutu Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Marti 29 Aprilie 2014, 09:41
Data actualizarii: Marti 29 Aprilie 2014, 10:01

►Liliecii ataca noaptea! Joi 22:00, semifinala Europa League: Valencia - Sevilla, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

Petrolul a castigat aseara, 3-0, meciul cu Botosani, iar Mutu a marcat primul sau gol la Petrolul. Au trevut 14 ani si jumatate de la ultima sa reusita in Liga I. Mutu a intrat in minutul 66 si dupa doar 5 minute a executat penalty-ul scos de Tamuz. Celelalte goluri au fost marcate de Teixeira, in minutul 33 si Marinescu, tot din penalty, in minutul 85. Petrolul este pe locul 3, la 1 punct in spatele Astrei si la sase puncte peste Dinamo.

Ultima data, tot din penalty
Pe 20 noiembrie 1999 intr-un meci cu Farul, Mutu inscria tot din pentalty, iar Dinamo castiga cu 4-0.