Muresan: "Mititelu a venit cu 2 bodyguarzi cu o geanta plina inainte de meci si a intrat in vestiar"

Data publicarii: Duminica 24 Februarie 2008, 10:58
Data actualizarii: Duminica 24 Februarie 2008, 10:58
"NU AM DAT NICI UN BAN LA U CLUJ PENTRU VICTORIA IN FATA RAPIDULUI"

In direct la Sport.ro seful de la Cluj Muresan a comentat declaratiile lui Paszkany care a acuzat ca oltenii lui Mititelu ar fi fot stimulati cu 200 000 de euro de catre rivalii din Ghencea inainte de meciul cu CFR.

"Stiam ca ar fi o prima de 200 de mii la egal si la victorie. Noi intotdeauna aflam primele de joc ale adversarilor. Jucatorii sunt prieteni, se cunosc, vorbesc inainte de meci. Paszkany a declarat ca 6-7 persoane de la club au spus ca inainte de partida Mititelu a venit insoti de 2 bodyguarzi care aveau o geanta sport plina. Nu stiu ce era, poatea era tactica. Mititelu a stat vreo 10 minute in vestiar, a iesit dupa 10 minute cu geanta plina si parea sa o tina strans. Eu am fost surprins, dar asta l-a determinat pe Pazskany sa spuna ce a spus. Noi nu am dat nimic la U Cluj pentru victoria din fata Rapidului' a spus Muresan la Special