Munteanu baga jucatorii in sedinta si dupa victorii: "Am jucat cum ma asteptam, dar nu mi-a placut finalul"

Data publicarii: Sambata 23 Februarie 2008, 17:58
Data actualizarii: Sambata 23 Februarie 2008, 17:58
"AM SPUS CA JOC IN PRIMUL 11, DAR AM VRUT SA DAU SANSA ALTCUIVA"

Dupa ce Vasluiul s-a dezlantuit in fata Daciei Mioveni pe care a invins-o cu 3-0, antrenorul Dorinel Muinteanu a spus ca se astepta la un asemenea rezultat.

"Sunt foarte bucuros de rezultat, care a venit in urma unui joc bun. Mi-a fost teama de pauza mare care a fost de la ultimul meci pe care l-am avut, cu Dinamo, la sfarsitul anului trecut, dar baietii s-au mobilizat extraordinar si au respectat ce le-am aspus inainte de meci. Este un rezultat de necontestat, jucatorii au mentinut ritmul din prima repriza si deznodamantul era de asteptat. A fost un meci greu, in care am intalnit o echipa care se organizeaza foarte bine si care a pus probleme multor formatii. Am fost nemultumit pe final, am dat echipei oaspete oportunitatea sa aiba 2-3 ocazii. Desigur voi avea o discutie cu jucatorii, avand in vedere ca foarte multe lucruri se invata si din victorii", a spus Munteanu

Munteanu a mentionat ca faptul ca nu a jucat, sambata, nu reprezinta nici primul si nici ultimul pas al sau spre retragere. "Desi am spus ca joc in primul 11, m-am gandit sa introduc pe foaie un alt 18, sa dau posibilitatea jucatorilor sa se afirme", a adaaugat Dorinel Munteanu