Sepsi - Rapid Adrian Mutu sepsi Superliga
Data publicarii: Luni 10 Aprilie 2023, 20:47
Data actualizarii: Luni 10 Aprilie 2023, 20:47

Meciul dintre Sepsi și Rapid a fost întârziat cu cinci minute, după un protest al fotbaliștilor lui Adrian Mutu.

Galeria Rapidului a primit peste 400 de bilete pentru partida cu Sepsi, adică cinci la sută din capacitatea stadionului, așa cum prevedere regulamentul. Cu toate acestea, mai mulți fani giuleșteni deplasați la Sfântu Gheorghe au rămas fără bilete.

Din această cauză, fotbaliștii lui Adrian Mutu au ales să-și arate susținerea față de suporteri și să întârzie începerea partidei cu cinci minute.

Cei de la Sepsi au avut probleme și în etapa precedentă, cu FCSB-ul, când mai mulți fani au rămas în afara stadionului din cauza numărului mic de tichete alocate galeriei oaspete.

Sepsi OSK - Rapid. Giuleștenii se pot apropia de locul trei

Sepsi OSK şi Rapid s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus bucureştenii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate, potrivit lpf.ro.

Primul meci a avut loc pe 2 octombrie 2021, Sepsi OSK - Rapid 2-2.

Cea mai recentă dispută directă din campionat s-a consemnat pe 20 ianuarie 2023, Rapid - Sepsi OSK 3-0 (triplă Marko Dugandzic).