Momentul care a decis soarta jocului. Rednic: "Schimbarile au stabilit rezultatul". Bucurie retinuta pentru antrenorul dinamovist

Steaua Dinamo Dumitru Dumitriu Titi Dumitriu Superliga
Data publicarii: Duminica 22 Noiembrie 2015, 22:55
Data actualizarii: Duminica 22 Noiembrie 2015, 23:05

Dinamo 3-1 Steaua | "Cainii" au invins Steaua dupa aproape 5 ani fara victorie in fata marii rivale. Echipa lui Mircea Rednic s-a impus categoric in fata unei echipe a Stelei fara vlaga si fara forta.

Mircea Rednic, antrenorul lui Dinamo, a vorbit la finalul partidei incheiate cu victoria echipei sale, scor 3-1. Rednic nu s-a manifestat foarte puternic, dar si-a felicitat jucatorii pentru rezultat.

"Posesia a fost favorabila Stelei in prima repriza, dar jocul s-a schimbat dupa pauza. E o victorie importanta pentru noi, ca nu mai castigasem de mult. E bine pentru noi, aveam nevoie de victorie pentru a fi acolo sus in clasament.

Am mai facut jocuri bune, am facut si acum. Am rezolvat si problema Steaua.

Le multumim suporterilor pentru sprijin, au stat in ploaie pentru noi. Stim ca ei vor mai mult, iar noi vom incerca sa le oferim cat de mult putem.

Pacat ca nu stiu daca pot trai la maximum aceasta victorie, avand in vedere situatia Stelei.

Eu ii las pe jucatori sa sarbatoreasca, nu ma exteriorizez asa. Dar normal ca toata lumea e fericita", a spus Mircea Rednic la finalul partidei din Stefan cel Mare.