Million Dollar Baby! Jucatorul care poate decide campionatul isi cumpara benzina din prima pentru titlu! Secretul dinamovistului:

George Tucudean Superliga
Data publicarii: Sambata 16 Aprilie 2011, 16:43
Data actualizarii: Sambata 16 Aprilie 2011, 16:47

Otelul 3-3 Dinamo / Exista un jucator care nu se plange nici de lipsa primelor de la Dinamo, nici de intarzierile salariale.

George Tucudean conduce masini la sute de mii de euro, la 19 ani. Si nu s-a imbogatit la Dinamo! Atacantul lui Andone este fiul lui Marius Tucudean, un fost jucator la UTA in anii '90.

La 18 ani, Tucudean senior i-a facut cadou fiului sau: un super-bolid, un Audi R8, in valoare de 150.000 de euro. Pana sa vina la Bucuresti, vara trecuta, dinamovistul mai conducea si un Porsche Panamera, masina aproximata la aceeasi suma.

„Maşinile sunt ale familiei, nu sunt ale mele. De unde as fi avut eu bani sa le cumpar? De obicei, eu merg cu R8-ul", a povestit George in Click. „Eu nu am venit la Dinamo pentru bani. Nu joc pentru bani. Practic fotbalul din placere", a mai spunea atacantul, care a revenit la inceputul anului in Stefan cel Mare, dupa ce in tur a fost imprumutat la UTA, unde a marcat 8 goluri.

100.000 de euro este prima stabilita de Borcea si Badea pentru jucatorii lui Dinamo, daca titlul va ajunge in Stefan cel Mare.

Tucudean a inscris in minutul 86 cu Otelul, la 3-1 pentru galateni. Dinamo a prins curaj si a fortat egalarea, pe care a si obtinut-o, prin golul lui Dragos Grigore, din minutul 90.

sursa foto: Click