Mihai Stoica, verdict clar în cazul partidei Sespi OSK - FCU Craiova: "La revedere!"

Mihai Stoica FCU Craiova Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Marti 07 Martie 2023, 21:19
Data actualizarii: Marti 07 Martie 2023, 21:26

Comisia de Recurs a FRF a amânat pentru joi pronunţarea în cazul de xenofobie de la partida Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FCU Craiova, din etapa a 23-a a Superligii, suspendată definitiv de arbitrul Andrei Chivulete pe 29 ianuarie.

"U Craiova 1948 SA vs. ACS Sepsi OSK - Sancţiune disciplinară - Amână pronunţarea la data de 09.03.2023", se arată în soluţia comisiei publicată pe site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal.

Verdictul în acest caz este unul important în ceea ce priveşte configuraţia calificarea în play-off-ul Superligii. Sepsi OSK are în prezent două puncte în plus faţă de FCU Craiova, cu o etapă înaintea finalului sezonului regulat.

Pe 29 ianuarie, meciul dintreSepsi OSK Sfântu Gheorghe şi FCU Craiova, din etapa a 23-a a Superligii, a fost suspendat definitiv în minutul 26, la scorul de 0-0, din cauza scandărilor suporterilor celor două echipe.

Reacția lui Mihai Stoica în cazul Sepsi OSK - FCU Craiova

Managerul general de la FCSB este de părere că partida nu se va rejuca: "Nu cred că se va rejuca. Nu, pentru că nu mai e timp. Moral, jucătorii de la Craiova n-au nicio vină, pentru că au strigat unii nu ştiu ce prin peluză. Eu cred că e un dosar foarte uşor. În mod normal ar trebui să dureze un minut. Xenofobia e asimilată rasismului? E 3-0 sau se rejoacă? La revedere!", potrivit Orange Sport.