Mihai Stoica, mesaj criptat în timpul meciului celor de la Rapid: "Mândria lor nu e suspendată"

Mihai Stoica Cristi Sapunaru CS Mioveni FCSB Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 22:37
Data actualizarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 22:37

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a postat un mesaj în care face referire la evenimentele petrecute în prima repriză a meciului Rapid - CS Mioveni.

Oficialul vicecampioanei și-a manifestat din nou nemulțumirea față de anumite decizii luate de arbitri împotriva echipei sale. Stoica vorbește despre un penalty refuzat și o eliminare care nu a fost dictată, cel mai probabil făcând referire la ultimul meci al lui FCSB din Liga 1, 1-1 cu FC Voluntari.

Mihai Stoica, mesaj criptat în timpul meciului celor de la Rapid

"Nouă ne refuză penalty cu VAR. Și un pui de eliminare. Alții, cărora mândria nu le e suspendată, au șansa de a fi pălmuiți. Și revin în meci.

În rest, numai de bine", a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

Mihai Stoica a făcut astfel o trimitere și către Cristi Săpunaru, căpitanul Rapidului, numit "mândria noastră" de către fanii giuleșteni, care nu a fost suspendat după incidentele în care a fost implicat la partida cu FC U Craiova, din runda trecută.

CS Mioveni a deschis scorul în minutul 22, prin Scarlatache, la aproximativ un sfert de oră după ce golul lui Papeau a fost anulat de VAR. Oaspeții au rămas în inferioritate numerică după ce Vlad Pop a văzut al doilea galben pentru că l-a lovit în săritură pe Junior Morais.

La pauză, Rapid și CS Mioveni erau la egalitate, 1-1. Pentru giuleșteni a înscris Antonio Sefer, în minutul 39.