Rapid - CS Mioveni 2 - 1 | Luckassen aduce victoria în ultimele minute, iar giuleștenii egalează la puncte pe Farul Constanța

Live text: Rapid - CS Mioveni
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 23:29
Data actualizarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 23:33

Rapid bifează un nou succes în Superliga, scor 2-1, cu CS Mioveni. După acest succes, echipa antrenată de Adrian Mutu a strâns 24 de puncte, la egalitate cu Farul Constanța. Cele două formații se află pe primele două poziții în clasament, departajate de golaveraj.

Rapid
sport live match gol! Kevin Luckassen '87
sport live match gol! Antonio Sefer '38
2-1
CS Mioveni
'21 Adrian Scarlatache sport live match gol!
MIN '90+4
Final

Rapid - CS Mioveni | Final de meci. Gazdele se impun la limită, scor 2-1.

MIN '87
Gol

Rapid - CS Mioveni | GOOOL Rapid! Kevin Luckassen marchează în ultimele minute de joc. Cristi Săpunaru șutează din afara careului, mingea lovește bara, apoi ajunge la Luckassen care se afla în fața porții și care înscrie fără probleme.

Rapid - CS Mioveni | GOOOL Rapid! Kevin Luckassen marchează în ultimele minute de joc. Cristi..._1403
2-1
MIN '67
Ratare

Rapid - CS Mioveni | Sefer primește mingea la marginea careului, șutează puternic, însă portarul Popescu reușește o paradă spectaculoasă.

MIN '59
Ratare

Rapid - CS Mioveni | Rădescu scapăsingur spre poarta apărată de Horațiu Moldovan, însă șutul se oprește în bara laterală.

MIN '56
Ratare

Rapid - CS MioveniOcazie pentru gazde. Săpunaru centrează bine în careul advers, însă Costache reia mult peste poartă, deși era singur cu portarul.

MIN '45
Inceput

Rapid - CS Mioveni | A început repriza secundă.

MIN '40+8
Pauza

Rapid - CS Mioveni | La pauză, cele două formații se află la egalitate, scor 1-1.

MIN '38
Gol

Rapid - CS Mioveni! GOOOL Rapid! Antonio Sefer restabilește egalitate. Săpunaru centrează spre poarta adversă, Costache recentrează în careu cu capul, Sefer ajunge și înscrie din fața porții.

Rapid - CS Mioveni! GOOOL Rapid! Antonio Sefer restabilește egalitate. Săpunaru centrează spre poarta..._1397
1-1
MIN '34
Eliminare

Rapid - CS Mioveni | Vlad Pop primește al doilea cartonaș galben și este eliminat. Oaspeții rămân în 10 oameni după doar 34 de minute.

Rapid - CS Mioveni | Vlad Pop primește al doilea cartonaș galben și este eliminat. Oaspeții rămân..._1396
MIN '21
Gol

Rapid - CS Mioveni | GOOOL Mioveni. Scarlatache deschide scorul pe Giulești, după ce preia perfect cu capul mingea venită din centrare, din corner și îl lasă pe replică pe Moldovan.

Rapid - CS Mioveni | GOOOL Mioveni. Scarlatache deschide scorul pe Giulești, după ce preia perfect..._1395
0-1
MIN '10
Ratare

Rapid - CS Mioveni! Gol anulat pentru gazde! Sefer centrează în careu, mingea este respinsă și recuperată de Papeau, care șutează fără șansă pentru portarul advers, însă reușita este anulată după consultarea arbitrajului VAR.

Rapid - CS Mioveni! Gol anulat pentru gazde! Sefer centrează în careu, mingea este respinsă..._1394
MIN '1
Inceput

Rapid - CS Mioveni | A început partida.

Lineup

Rapid: Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Morais - Kait, Crepulja, Sefer - Papeau, Dugandzic, Costache

Antrenor: Adrian Mutu

CS Mioveni: Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Lixandru, Pop, Trif - Blănaru, Krasniqi, Buziuc

Antrenor: Flavius Stoican

17-09-2022 13:26

Rapid - CS Mioveni, LIVE TEXT, de la ora 21:30

Rapid București se află pe poziția a doua în clasamentul Superligii, cu 21 de puncte din 33 de posibile, în timp ce CS Mioveni se află în zona fierbinte, cu șase puncte în 10 etape.

Ultima confruntare dintre cele două formații s-a terminat cu victoria oaspeților din această seară - 3-2 - pe Stadionul Orășenesc din Mioveni.

Rapid are trei înfrângeri și șapte victorii până acum în campionat, iar CS Mioveni a înregistrat șase înfrângeri, trei egaluri și un singur rezultat pozitiv.