Mihai Stoica, după ce Screciu a luat două galbene în Chindia - Universitatea Craiova: „Zidane de ce a luat roșu?”

Mihai Stoica Chindia - Universitatea Craiova Superliga Superliga Mihai Stoica
Data publicarii: Miercuri 30 Noiembrie 2022, 17:01
Data actualizarii: Miercuri 30 Noiembrie 2022, 17:00

Antrenorii Anton Petrea și Mirel Rădoi au împărțit punctele în partida restantă din etapa a șasea disputată marți (1-1).

În minutul 68, Vladimir Screciu a văzut un cartonaș galben, iar un minut mai târziu, l-a văzut pe al doilea, care a condus la eliminarea sa și, implicit, la inferioritatea numerică a oltenilor în ulimele 20 de minute pe Stadionul „Ilie Oană” din Ploiești.

Oficialul FCSB, Mihai Stoica, a vorbit despre eliminarea lui Screciu care și-a lăsat echipa la greu în momentul în care Universitatea Craiova conducea cu 1-0, fapt pentru care târgoviștenii au restabilit egalitatea prin Daniel Popa (90').

„Se mai întâmplă câteodată ca andrenalina îţi joacă feste. Screciu e genul care dă totul. De ce a luat roşu Zidane? În finala celui mai important meci, în condiţile în care era lider. Sunt chestii de neexplicat, te ia valul”, a spus Mihai Stoica, potrivit Orange Sport.

Mirel Rădoi i-a luat din nou în ”colimator” pe jucători

„S-a terminat cu un scenariu negru pe care nici adversarul nu-l avea în minte dacă îl puneam să aleagă. Am pierdut două puncte. Au fost greșeli imense, inadmisibile.

Dacă asta facem de atât timp și nu înțelegem... Probabil ăsta e nivelul nostru. Pe arbitru nu am de ce să fiu supărat, sunt supărat pe jucători”, a spus Rădoi, printre altele, după meci.

Chindia Târgoviște - Universitatea Craiova 1-1

Valentin Crețu a primit o pasă excelentă dată de Vătăjelu și a deschis scorul în minutul 13. În ultimele secunde ale timpului regulamentar, Daniel Popa a restabilit egalitatea și a „smuls” un punct pentru Chindia.

După acest rezultat de egalitate, Universitatea Craiova rămâne pe locul patru, cu 32 de puncte după 18 etape. Târgoviștenii urcă pe poziția a noua, cu 21 de puncte.