Mihai Stoica, ajutor pentru FCU Craiova și Croitoru: „Au o problemă mare de tot!” Jucătorul din tabăra oltenilor pe care-l admiră

Mihai Stoica FCU Craiova Marius Croitoru Superliga Marius Croitoru
Data publicarii: Sambata 27 August 2022, 08:50
Data actualizarii: Sambata 27 August 2022, 08:50

Marius Croitoru traversează o perioadă dificilă la FCU Craiova.

FCU Craiova a fost învinsă în runda a șaptea din Superligă de UTA Arad, 1-2. Cu o primă repriză modestă, oltenii au încercat să tureze motarele în actul secund, însă nu au izbutit să marcheze și al doilea gol pentru a smulge măcar un punct din această deplasare.

Jocul bun al echipei din Bănie a fost observat și de Mihai Stoica (57 ani). Managerul general al FCSB-ului precizează că FCU Craiova a avut cel puțin 30 de minute în fiecare partidă din acest campionat în care și-a dominat adversarul, însă lipsa lui Juan Bauza (26 ani) i-a privat să obțină mai multe puncte.

Mihai Stoia: „Evoluția lui FCU Craiova este inconstantă!”

„Eu nu rețin niciun meci făcut de FCU Craiova în care să spui că n-a avut măcar 30 de minute sau o repriză în care să joace foarte bine. Însă nu e suficient ca să faci puncte. În derby-ul cu CSU Craiova (n.r. - 1-2), echipa lui Croitoru a jucat senzațional 30 de minute, apoi n-a mai jucat cine știe ce. Evoluția e inconstantă.

Fără Bauza, au o problemă mare de tot! El și Compagno sunt cei mai importanți jucători de la ei. Bauza chiar părea cel mai bun jucător din campionat la un moment dat”, a declarat Mihai Stoica pentru Orange Sport.

La începutul sezonului, când l-a numit pe banca tehnică, Adrian Mititelu (54 ani) i-a trasat lui Marius Croitoru (41 ani) obiectivul de a ajunge în playoff. După 7 etape, oltenii se află pe locul 12, cu 7 puncte, având două victorii, un rezultat de egalitate și 4 înfrângeri.