Mihai Stoica a pus tunurile pe „preferatul” său: „Este o bătaie de joc la adresa arbitrajului românesc!” Greșelile care l-au iritat

Mihai Stoica Andrei Chivulete FCSB MM Stoica Superliga Mihai Stoica
Data publicarii: Duminica 06 Martie 2022, 08:40
Data actualizarii: Duminica 06 Martie 2022, 08:58

Mihai Stoica îi reproșează lui Andrei Chivulete modul în care a condus meciul dintre UTA Arad și CS Mioveni.

Managerul general al FCSB-ului a dezvăluit după meciul echipei sale cu Chindia Târgoviște, 3-2, că Andrei Chivulete i-a adresat înjurii pe întreaga desfășurare a jocului. Iar după ce a văzut deciziile controversate ale arbitrului de la UTA Arad - CS Mioveni, 2-1, Mihai Stoica și-a continuat atacul asupra lui Chivulete și i-a îndemnat pe șefii CCA să nu-l mai convoace la partidele din Liga 1.

Mihai Stoica: „El e mereu confuz!”

„Chivulete este o bătaie de joc la adresa arbitrajului românesc! Ne sfidează meci de meci. Este incredibil! Cum poate să mai fie delegat? Am spus public. Vreau ca cei de la CCA să asculte înregistrările de la meciul nostru. M-a înjurat de m-a rupt! Toate greșelile flagrante îl au în centru pe Chivulete. El e mereu confuz”, a declarat Mihai Stoica pentru TelekomSport.

• Mihai Stoica

Deciziile controversate ale lui Chivulete de la UTA Arad - CS Mioveni

Prima greșeală care se i se impută lui Chivulete este penalty-ul dictat împotriva UTEI în minutul 20, când Evgeni Shlyakov (30 ani) l-a faultat pe Moussa Sanoh (26 ani) în afară careului, dar arbitrul a arătat punctul cu var.

20 de minute mai târziu, arădenii aveau să primească și ei un penalty, cu toate că Paweł Tomczyk (23 ani) s-a întors cu spatele în momentul centrării lui Marko Vukcenic (28 ani), iar mâna sa nu era ridică față de corp.

Pe finalul primei reprize, lui Andrei Chivulete i se impută că nu a văzut două lovituri de pedeapsă clare pentru ambele echipe.