Mihai Stoica a găsit vinovații după FCSB - Rapid: "Nu poți să faci asta!"

Mihai Stoica alexandru pantea FCSB Rapid Siyabonga Ngezana Superliga Jucătorii lui FCSB, după eșecul cu Rapid / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 21:20
Data actualizarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 21:17

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a tras primele concluzii după eșecul suferit în derby-ul cu Rapid, scor 1-2, pe Arena Națională, în runda #15 din Liga 1.

Rapid a marcat ambele goluri pe finalul primei reprize. Jayson Papeau a deschis scorul în minutul 39, după o acțiune individuală de toată frumusețea în care a trecut de trei adversari și l-a învins pe Târnovanu, iar Paul Iacob a majorat diferența în prelungirile primului act, când a marcat spectaculos după un corner.

Mihai Stoica a găsit vinovații după FCSB - Rapid

Mihai Stoica a vorbit despre ambele goluri încasate de FCSB. La prima reușită, cea a lui Papeau, oficialul vicecampioanei spune că o mare parte din vină o are Alexandru Pantea, care s-a limitat să îl tatoneze pe jucătorul Rapidului. În ceea ce privește golul lui Paul Iacob, Stoica susține că principalul vinovat este Siyabonga Ngezana, care l-a lăsat liber pe stoperul giuleștenilor și a mers lângă Dawa pentru a-l bloca pe Săpunaru.

"Târnovanu e singurul care n-are nicio vină (n.r - la primul gol). Dă surprinzător Papeau pentru că Pantea nu îl închide. Ajunge să tragă mingea cu talpa ca la sală, cu dreptul, iar apoi marchează cu stângul. Nu poți să tatonezi în careu un jucător, să aștepți. Ce faci? Intri cu el în poartă?

Noi am dormit, pur și simplu (n.r - la golul lui Iacob). Da (n.r - Ngezana principalul vinovat)", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport, luni seară.

VIDEO Gigi Becali, declarații după FCSB - Rapid 1-2