Mihai Rotaru a făcut anunțul! Ce se întâmplă cu Alexandru Mitriță

Mihai Rotaru alex mitrita Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Luni 27 Mai 2024, 09:38
Data actualizarii: Luni 27 Mai 2024, 09:43

Universitatea Craiova s-a calificat în preliminariile Conference League, după ce a învins-o pe U Cluj cu scorul de 5-4, la loviturile de departajare.

Scorul a fost egal după cele 90 de minute regulamentare (0-0) şi după prelungiri (1-1).

Portarul gazdelor, Laurenţiu Popescu, a fost eroul serii, apărând şuturile lui Dan Nistor şi Filip Ilie, la penalty-uri, după ce clujenii au fost în avantaj, goalkeeper-ul Edvinas Gertmonas apărând lovitura lui Raul Silva.

Mihai Rotaru a vorbit despre situația lui Alex Mitriță

Fotbalistul a avut un sezon foarte bun în Bănie, iar patronul echipei a explicat ce se va întâmpla cu Alex Mitriță pentru sezonul viitor.

"Nu ştiu. O să vedem. Mitriţă este extrem de ataşat de public. Şansele cele mai mari sunt să vină cu noi în cantoment, va fi cu noi în cupele europene, în preliminarii. Eu am o vorbă: transferurile se fac în august", a spus Mihai Rotaru, potrivit Fanatik.

Alex Mitriță, criticat după meciul cu U Cluj

Fostul internațional român este de părere că Alex Mitriță nu a mai reușit o evoluție bună în partida cu U Cluj, explicând că neconvocarea la echipa națională pare să-l fi marcat.

"A făcut un meci slab, nu l-am mai văzut acel jucător care rezolvă pe cont propriu anumite situații, care împinge echipa. Pare că s-a desumflat după această neconvocare.

N-a arătat ca un jucător ambițios, care își dorește multe. A părut că totul s-a terminat după această neconvocare, aceasta a fost atitudinea de astăzi", a declarat Gabi Balint, la Digi Sport.