VIDEO! Messi x2, Eto'o si Henry au dat recital cu Numancia!

Data publicarii: Duminica 25 Ianuarie 2009, 10:52
Data actualizarii: Duminica 25 Ianuarie 2009, 13:50
Barcelona si-a luat revansa impotriva singurei echipe care a batut-o in acest sezon in campionat, si nu facut-o oricum: oamenii lui Guardiola i-au calcat in picioare pe cei de a Numancia cu un zdrobitor 4-1.

Barcelona e de neoprit in Spania are 63 de goluri in 20 de meciuri si este lider detasat in Primera cu 53 de puncte.Tripleta ofensiva a Becalonei a fost din nou la datorie Messi, Eto'o si Henry au facut din nou spectacol.

Messi a fost din nou omul spectacol: a facut ce a vrut cu apararea Numaciei a marcat o dubla si a dat pasa la golul lui Henry pe Camp Nou in fata a 47 000 de oameni. Dupa meci argentinianul a declarta: "Nu voi pleca niciodata de la barceloa. Aici este casa mea"

Meciul nu a fost lipsit de scandal : Arbitrul Perez Lasa a anulat in prima repriza un gol valabil Numaciei. Messi si Eto'o au marcat in debutul reprizei secunde, insa Barkero a redus din vantaj pentru Numacia. Pe final Henry si din nou Messi au rezolvat partida.