Mazilu aduce victoria Rapidului si scufunda Pandurii

Data publicarii: Joi 01 Noiembrie 2007, 13:48
Data actualizarii: Joi 01 Noiembrie 2007, 13:48
PANDURII 1-3 RAPID

Rapidul a profitat de egalul cu scandal al lui Dinamo la Urziceni si de esecul lui Poli Timisoara in fata Craiovei si le-a egalat la puncte in clasament. Rapidul si-a revenit dupa infrangerea din fata lui CFR Cluj si a trecut de Pandurii cu 3-1.

Mazilu reia o centrare a lui Buga, mingea loveste bara iar Burdujan indeplineste o simpla formalitate din fata portii. In minutul 32  Herea insista la un balon ii paseaza pe culoar la Mazilu,  iar acesta suteaza la coltul lung si Rapidul pleaca la vestiare in avantaj. Tot Mazilu realizeaza dubla in minutul 60 insa imediat pe contraatac Pandurii readuc din diferenta prin Stancu. Meciul s-a incins pe final insa ambele echipe s-au intrecut in ratari. Pandurii pierd din nou si ajung la 7 infrangeri consecutive

Rapid a intrat in teren: Coman - Sapunaru, Maftei, Constantin, Bozovici - Buga, Herea, N Grigore, Cesinha - Mazilu, Burdujan

Pandurii au intrat in teren:Dossey, Rus, Chibulcutean, Popete, Djapka, Dedu, Vancea, Iordache, Stromajer, L. Mihai, Al. Piturca.

Min 18: Gol Rapid! Mazilu trimite mingea in bara iar Burdujan din fata portii deschide scorul pentru giulesteni.

Min 32: Gol Rapid! Mazilu inscrie cu un sut din afara careului.

Min 60: Gol Rapid! Mazilu face dubla, marcand cu capul

Min 62: Gol Pandurii! Stanga reduce din diferenta pentru Pandurii.