Max Nicu a ratat un penalty, U Cluj invinsa in primul amical din Antalya: 0-2 cu Cernomorets Odessa!

Max Nicu U Cluj Superliga
Data publicarii: Marti 21 Ianuarie 2014, 19:18
Data actualizarii: Marti 21 Ianuarie 2014, 19:19

Weekend FAntastic la Sport.ro! Vineri, 21.45: Arsenal - Coventry City! Sambata, 14.45: Bournemouth - Liverpool! FA Cup. Religia Fotbal!

U Cluj a pierdut astazi primul meci amical din Antalya, scor 0-2 cu Cernomorets Odessa (locul 5 in Ucraina).

Golurile au fost marcate de Antonov '27 si Didenko '60.

In minutul 68, Max Nicu a ratat o lovitura de la 11 metri, iar in minutul 70, Emil Ninu a inscris, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

In prima repriza pentru U Cluj au jucat: Niculescu - Ciupe, Abrudan, Rada, Gercaliu - Karim, Lungu - Cristocea, Borza, Calcan - Lemnaru, iar in partea secunda antrenorul Mihai Teja i-a trimis in teren pe: Dolha - Martac, Szilagyi, Ninu, Tirnacop- Takacs, Bucsa, Neag, Max Nicu- Ene, Machado.

Urmatorul meci amical va avea loc, vineri, de la ora 17.00, cu Wiener Neustadt.

Sursa: Mediafax