Mario Camora și-a strigat nemulțumirea după eșecul cu FCSB. "E frustrant!" Ce l-a indignat

Superliga Mario Camora
Data publicarii: Duminica 06 August 2023, 23:55
Data actualizarii: Duminica 06 August 2023, 23:59

CFR Cluj a fost învinsă de FCSB, scor 0-1, duminică, într-un meci jucat pe Ghencea. Partida a contat pentru etapa a patra.

Mario Camora, căpitanul ardelenilor, și-a strigat nemulțumirea la finalul partidei la care au asistat peste 28.000 de spectatori. Fundașul stânga susține că Marcel Bârsan nu ar fi acordat lovitură de la 11 metri pentru FCSB dacă ar fi dictat lovitură de la punctul cu var la faza premergătoare, când mingea l-ar fi lovit în mână, în careul roș-albaștrilor, pe Joyskim Dawa, stoperul gazdelor.

"În primele 15 minute ei veneau cu presing sus, la detalii s-a decis meciul. Mi s-a părut ușor, de pe teren (n.r.: penalty-ul acordat pentru FCSB). Înainte l-a atins mingea pe Dawa în mână, trebuia să dai și înainte și nu ajungeam la faza aia. E frustrant să pierzi așa, sunt detalii.

Am fost o echipă obosită pentru că am alergat foarte mult joi (n.r.: - la returul cu Adana din Turcia, 1-2), dar nu e o scuză. Avem această pauză și trebuie să revenim cu bine. E normal, au fost multe plecări, trebuie să ne dați timp, echipa a demonstrat că se poate... Noi sperăm la titlu.

(despre eliminarea din Conference League) Eu nu voiam asta, eu voiam să joc din trei în trei zile, a fost dezamăgitor pentru noi că am luat gol la ultima fază", a declarat Mario Camora, la finalul meciului din Ghencea.