"Mă gândesc să plec". Ilie Poenaru, decizie radicală după egalul cu CS Mioveni

ilie poenaru Academica Clinceni Superliga
Data publicarii: Luni 30 August 2021, 20:34
Data actualizarii: Luni 30 August 2021, 20:55

Academica Clinceni a remizat CS Mioveni, 1-1, în etapa a șaptea din Liga 1.

Gazdele au ratat șansa de a obține prima victorie în campionat, după ce Cașnici a ratat un penalty în ultimele minute ale jocului.

La finalul partidei, Ilie Poenaru a mărturisit că este dezamăgit de felul în care au evoluat fotbaliștii săi.

"Ne batem singuri, cum ne place nouă. Prima repriză a fost în totalitatea noastră, trebuia să avem 3-0 la pauză, am ratat cu lejeritate. N-ai voie să ratezi de maniera asta! În a doua repriză n-am înțeles de ce ne-am retras atât de mult, ei nu ne puneau nicio problemă.

Trebuie să ne asumăm aceste momente, suntem toți vinovați. Dacă ești fotbalist te adaptezi pe orice suprafață, nu este o scuză că ne tot plimbăm.

Mă gândesc să plec, o să vedem, vom discuta. Am avut o discuție înainte de meciul cu Chindia, sunt aici, dar vom discuta. Mă abțin", a declarat Poenaru.