Octavian Popescu FCSB Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 06 Noiembrie 2022, 22:38
Data actualizarii: Duminica 06 Noiembrie 2022, 22:38

Octavian Popescu (19 ani), extrema lui FCSB, a părăsit terenul accidentat la derby-ul cu Rapid, după o evoluție excelentă.

Octavian Popescu a pasat decisiv la golul de 1-0 marcat de Andrei Cordea, în minutul 14 și a marcat pentru 3-0 în minutul 57, când coechipierul său i-a întors serviciul și l-a servit excelent în flancul stâng, de unde internaționalul U21 l-a învins cu un șut din prima pe Horațiu Moldovan.

Octavian Popescu s-a accidentat în meciul FCSB - Rapid

Imediat după gol, când jocul nici măcar nu se reluase, Octavian Popescu a acuzat probleme medicale, ducând mâinile în zona piciorului stâng. Staff-ul medical a intrat pe teren și i-a acordat îngrijiri medicale, iar Tavi a rămas inițial pe teren.

După aproximativ două minute, decarul roș-albaștrilor s-a așezat din nou pe gazon și a cerut schimbare. În locul său, Mihai Pintilii l-a trimis în teren pe David Miculescu.

Pentru Octavian Popescu a fost probabil cel mai bun meci din actuala stagiune. Extrema stângă a reușit primul gol și și-a trecut în cont al treilea assist în toate competițiile.