Lovitura de teatru: Dinamo 2-2 U Cluj! 'Printul' Cristea o UCIDE pe Dinamo in ultimul minut!

Superliga
Data publicarii: Miercuri 02 Mai 2012, 20:28
Data actualizarii: Miercuri 02 Mai 2012, 23:43

Dinamo 2-2 U Cluj | Paszkany nu a avut dreptate. Dinamo s-a incurcat cu U Cluj dupa ce a condus cu 1-0, prin golul lui Curtean. Morar a inscris pentru U Cluj in jumatatea reprizei secunde. Dinamo a fost la un pas de victorie. Matei a inscris in minutul 85 dar Adrian Cristea a reusit un super gol in ultimul minut.

Min 89: GOOOOOL! LOVITURA de teatru! Fostul dinamovist Adrian Cristea inscrie un ultimul minut pentru U Cluj.
Min 85:GOOOOOL! Tucudean paseaza decisiv pentru Matei, care inscrie in poarta lui Bornescu.
Min 62: GOOOOOL U Cluj. Bostina centreaza in careu pentru Morar, care trimite puternic pe langa Balgradean.
Min 61: Sut bun al lui Dorinel Popa. Mingea iese in corner.
Min 60: Platini ii face loc lui Stratila.

Dinamovistii au fost amendati si nu mai au voie sa revina pe stadion. Un jandarm are piciorul rupt in urma conflictelor! Dupa finala EL, Dinamo revine pe national arena: ar putea juca pe marele stadion fara suporteri, cel mai probabil!

Min 45: M. Niculae suteaza pe langa poarta.
Min 38: Bornescu retine sutul lui Alexe.
Min 26: GOOOOOL! Curtean inscrie pentru Dinamo la primul sut pe spatiul portii! Pasa lui Alexe a facut toata faza. Bornescu nu a avut nicio sansa.
Min 10: U Cluj contraataca. Hoban incearca sa il surprinda pe Balgradean cu un sut de la distanta. Mingea trece pe langa poarta.
Min 9: Rus trimite peste poarta lui Bornescu
Min 1: A inceput meciul.

21:43 Fanii lui Dinamo au fost evacuati. Cei 300 de spartani nu vor mai putea vedea meciul din aceasta seara. Ei sunt tinuti in spatele Peluzei Catalin Hildan. Jandarmii au intervenit si i-au evacuat dupa ce in mijlocul galeriei a aparut un conflict.

Dinamo
Balgradean - Scarlatache, Dr. Grigore, Moti, Pulhac - Stratila, L. Rus, Tames, Curtean - Alexe, M. Niculae

U Cluj
Bornescu - D. Popa, Galamaz, Szukala, Mendy - M. Cristescu, Hoban, Bostina - Cojocnean, Grozav, Ad. Cristea

“Pariati 1 solist la Dinamo – U Cluj. Chiar daca au 5 absenti eu cred ca o sa bata. Eu nu pariez de fel. Stiu eu asa, nu pot sa va spun mai mult, o sa vedeti. Nu stiu exact scorul, dar Dinamo o sa bata la doua goluri diferenta, ca sa fie siguri. Daca aveti bani, puteti sa mergeti sa pariati”, a spus Paszkany la Sport.ro

Dinamo va juca fara Luchin, Kone si Danciulescu (suspendati) si D. Stoica si C. Munteanu (accidentat)